.صورت جلسه دومین جلسه هم اندیشی مدیران دفاتر حقیقی و حقوقی و کمیته دفاتر

 

صورت جلسه دومین جلسه هم اندیشی مدیران دفاتر حقیقی و حقوقی و کمیته دفاتر

مورخ 22/10/1393 ، ساعت 16 تا 19 ، سالن اجتماعات نوسازی مدارس

 

جلسه هم اندیشی کمیته ی دفاتر با مجریان حقوقی و حقیقی روز دوشنبه 22/10/93 راس ساعت 16:30 در محل سالن اجتماعات اداره نوسازی مدارس تشکیل شد.

در این جلسه اعضای کمیته دفاتر ، آقایان مهندس فرزام فاروقی و مهندس هومن بلندی و آقای مهندس نادر گودرزی مدیر اجرایی سازمان و جمع کثیری از مجریان حضور داشتند .

در ابتدای جلسه آقای مهندس سید یونسی به نمایندگی از طرف کمیته دفاتر , پس از خوش آمد گویی به حاضرین ؛ خلاصه ای از عملکرد کمیته و اهداف آن را برای حاضرین بیان نمود و همچنین اظهار امیدواری نمودند که بتوان با همفکری مجریان ، در جهت رفع مشکلات اقدام نمود.

سپس خانم مهندس دل نیا رضایی به عنوان نماینده مجریان در کمیته ، بعد از عرض خیر مقدم به حضار و بیان اینکه جلسه جهت بررسی مشکلات مجریان تشکیل شده است ، از آقایان مهندس فاروقی و مهندس بلندی به عنوان نمایندگان دفتر اجرا دعوت نمود که جهت ایراد مطالب و پاسخگویی به حضار ، در جایگاه حضور یابند .

آقای مهندس فاروقی در شروع بیانات خود اظهار نمودند از اینکه مجریان محترم به دعوت کمیته ی دفاتر پاسخ گفته و در جلسه حضور یافته اند ، جای خوشحالی دارد. در ادامه ، ایشان روند تشکیل دفتر اجرا در سازمان را تشریح نمودند و اظهار داشتند که دفتر اجرا ، کمیته ی دفاتر و هیات مدیره محترم ، آماده پذیرش هرگونه پیشنهاد در جهت
رفع مشکلات و بهبود روند کاری مجریان می باشند.

در ادامه جلسه ، تعرفه مصوب سال 1393 برای مجریان به مبلغ 250000 ریال برای هر متر مربع زیر بنا و برای شهرستانها با 20 درصد تخفیف ، توسط ایشان اعلام شد و هم چنین اعلام شد که به زودی مصوبه متراژ 700 متر و یا حداقل 5 سقف نیز ابلاغ خواهد گردید .

ایشان از تلاشهای مجدانه ی ریاست سازمان ، حمایتهای هیات مدیره سازمان، اقدامات پیگیر دفتر اجرا و هم چنین جناب آقای مهندس قریشی و آقای مهندس قادری جهت به امضا رسیدن مصوبه ، تقدیر و تشکر نمودند .

بعد از بیانات آقای فاروقی ؛ جلسه به صورت پرسش و پاسخ ادامه یافت .

آقایان مهندس محمدی ، مهندس علیرمایی ، مهندس معتمدوزیری ، مهندس احمدی ، مهندس عرب زاده ،
مهندس زمانی ، مهندس زندی، مهندس پور بهرام و خانم مهندس لویمی در خصوص نحوه ی ارجاع کار به مجریان ، فعالیتهای خارج از تعرفه بعضی از همکاران ، نظارت کارگاهی ، مشکلات در نحوه ی تمدید پروانه های مجریان و
بحث تهیه قرارداهای جامع و تیپ جهت مجریان ، مباحثی را مطرح نمودند .

هم چنین آقای مهندس کاوان معتمدوزیری از تشکیل انجمن صنفی مجریان تحت عنوان انجمن صنفی سازندگان مسکن و ساختمان توسط ا یشان وتعدادی دیگر از همکاران خبر داد و اعلام نمود که ظرف مدت 20 روز آینده ، انتخابات انجمن صنفی برگزار می شود.

در ادامه آقایان مهندس گودرزی ، مهندس عزت پور ، مهندس فاروقی ، مهندس شیخی و مهندس سید یونسی در خصوص مسائل و مشکلات حقوقی کار مجریان ، مباحثی را با توجه به فصل سوم شیوه نامه مبحث دوم مقررات
ملی ساختمان مطرح نمودند و مقرر شد که تیمی متشکل از تعدادی از مجریان ( حاضرین در جلسه ) با هماهنگی دبیر کمیته دفاتر ، نسبت به تشکیل جلسه و بازنگری و تهیه قراردادهای تیپ مجریان و ارائه آن به مشاور حقوقی
اقدام نمایند که در این راستا آقایان مهندس علیرمایی ، معتمدوزیری ، رضایی ، رخشانی ، زمانی ، زندی ، ویسی
اعلام آمادگی نمودند .

 

هم چنین با توجه به مشکلات موجود در مراحل تمدید پروانه ها که برگه تسویه حساب دارایی جزو مدارک لازم
می باشد و با توجه به اینکه هر ساله امور مربوط به مالیات و ارزش افزوده  ؛ توسط سازمان و اداره محترم مالیاتی پیگیری می شود و در دیگر استانها جهت تمدید پروانه ، لزوم مراجعه به دارایی وجود ندارد ، مقرر شد طی نامه ای از طرف کمیته دفاتر ، پیشنهاد حذف نامه تسویه حساب دارایی از مدارک لازم حهت تمدید پروانه ها مطرح گردد.