گزارش دکتر قناعت از حضور در مناطق زلزلە زدە استان کرمانشاە دکتر جمال قناعت خزانه دار شورای مرکزی و عضو هیات مدیرە سازمان نظام مهندسی کردستان پس از سه روز حضور در مناطق زلزله زده طی پیامی اعلام داشت:در زلزله اخیر استان کرمانشاه، ستاد مدیریت بحران کشور، خود یک بحران دیگری بود که مشکلات مردم را دوچندان نموده بود.
عدم برنامه ریزی صحیح علیرغم تجربه چندین زلزله مخرب قبلی، دیگر به هیچ عنوان پذیرفته نیست
متن این پیام بدین شرح است:
همانگونه که استحضار دارید در زلزله اخیر استان کرمانشاه، ستاد مدیریت بحران کشور، خود یک بحران دیگری بود که مشکلات مردم را دوچندان نموده بود.
عدم برنامه ریزی صحیح علیرغم تجربه چندین زلزله مخرب قبلی، دیگر به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
اگر برابر اطلاعات غیر واقع ارائه شده توسط رسانه ملی، هموطنان عزیز وارد عمل نمی شدند، صرفنظر از آثار ضربات روحی و معنوی به آسیب دیده گان زلزله، قطعاً میزان تلفات به چندین برابر می رسید و اینکه تا کی این رویه را پیشه ی خود کرده و میکنند، آنها را به خدای دادگر می سپارم.
عزیزان بحران بعدی ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه به استان کرمانشاه میباشد که صرفنظر از کاهش درجه ی هوا، متاسفانه توجهی به نحوه ی استقرار و کیفیت چادرها نشده و احتمال نفوذ آب ، آبگرفتگی و از بین رفتن اجناس و خطر بیماری قطعی است.
حضور و حمایت پرشور مردم و علی الخصوص ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و سازمان استانها و اعضای محترم در روز اول حادثه، مایه دلگرمی آسیب دیده گان زلزله گشته و سبب گردید که مسئولان اقرار نمایند که کوتاهی نموده اند اما همانند موضوعات دیگر، توجیه سهل انگاری را بر عذرخواهی ترجیح دادند. اعلام گردید 70 درصد مناطق استان کرمانشاه دارای برق شده اند اما نگفتند چند درصد برق مناطق آسیب دیده، اصلاح شده است.(کمتر از ده درصد اصلاح شده)
دوستان عزیز من طی سه روز حضور در مناطق زلزله زده، حامل پیام تشکر و سپاسگزاری مردم آسیب دیده از همه ی شما عزیزان میباشم و نیاز اساسی فعلی آنها، تهیه سرپناه مناسب (کانکس) میباشد که انشاءالله در این امر خیر نیز آنها را یاری خواهید نمود.
بدین وسیله از اقدام اخیر سازمان نظام مهندسی ساختمان در تهیه 52 کانکس به عنوان سرپناه قابل قبول در این شرایط، تقدیر و تشکر را دارم.
ارادتمند:قناعت