کارگاه نظارت عاليه و طراحي در قروه برگزار شد

کارگاه نظارت عاليه و طراحي در قروه برگزار شد

 

روابط عمومي: کارگاه نظارت عاليه با حضور اعضاي گروه عمران و معماري سازمان نظام مهندسي ساختمان در شهرستان قروه و به همت گروه تخصصي عمران برگزار شد.

مهندس بهار راستين دبير گروه تخصصي عمران سازمان نظام مهندسي ساختمان استان کردستان در اين نشست با اعلام اهداف برگزاري کارگاه، گفت:  با توجه به مشکلات موجود در حوزه ساخت و ساز در شهرستانهاي استان  ارتقاي دانش مهندسين عضو سازمان در شهرستان ها ضروري به نظر مي رسد.

مهندس سالار گلابي ناظر عالي سازمان طي سخناني به ارائه گزارشي از بازديدهاي صورت گرفته، چالش هاي پيشروي مهندسين ناظر پرداخت.

مهندس گلابي استفاده از آجر فشاري در اجراي ديواهاي خارجي، عدم رعايت طول خم آرماتورهاي مصرفي در کل سازه، عدم اجراي خاموت در ستون ها در حد فاصل تير وستون، عدم رعايت درز انقطاع در ساختمانهاي در حال احداث و ... را از مهمترين مشکلات ساختمان در قروه و ديگر شهرستان هاي استان توصيف کرد.

مهندس آزاد فايز نيز ضمن ارائه توضيحاتي در رابطه با کنترل نقشه ها، به ارائه توضيحاتي در ارتباط با نکات مهم و مشترک در اين باره پرداخت.

مهندس فايز در ادامه مسايل و نکات مهمي را در ارتباط با طراحي ساختمان عنوان کرد.

مهندس ابراهيم حمزه زاده دبير گروه تخصصي معماري سازمان نيز در اين کارگاه ضمن ابراز رضايت از برگزاري چنين دوره و کارگاه هايي آنرا در ساختن شهري زيبا و مستحکم ضروري دانست.

مهندس حمزه زاده در اين نشست به ذکر مسايل و چالش هاي پيش روي طراحي و نظارت در گروه معماري پرداخت.

 

 

ttttg.JPG