پیام همدردی سازمان نظام مهندسی ساختمان با خانواده‏ های جان باختگان و آسیب‏ دیدگان حادثه ساختمان پلاسکو به نام پروردگار سبحان
حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، گسترش حریق و تداوم زمانی آن سبب گردید تا این ساختمان پنجاه ساله به طور کامل ویران گردد و جمعی از آتش‏نشانان غیور و نیروهای امدادی به جمع شهیدان پیوسته و یا مصدوم و مجروح شوند. سازمان نظام مهندسی ساختمان با خانواده معظم این قهرمانان ملی و همچنین خانواده بزرگ آتش‏نشانان سراسر کشور و شهرداری‏ های پهنه میهن اسلامی و نیز همه شاغلین این مجتمع تجاری ابراز همدردی می‏ نماید. امید است با یاد و ذکر خداوند و تداوم تلاش های بی‏وقفه مدیران و مسؤولان ارجمند کشوری، تحمل سختی های این حادثه تلخ برای آسیب‏ دیدگان و مصیبت‏ دیدگان قدری آسان شود.
دور از دسترس نخواهد بود که با جایگاه قانونی مقررات ملی ساختمان و همراهی مردم و مسؤولین، استفاده از ظرفیت مهندسی کشور در طرح ها و تهیه نقشه‏ های ساختمانی و همچنین بازرسی های فنی ادواری از ساختمان های موجود توسط مهندسان خبره و آموزش ‏دیده، توسعه یافته و نسبت به رفع نواقص در حوزه ایمنی و یا به طور کلی تعیین تکلیف نسبت به ساختمان هایی که می‏ توانند زمینه‏ ساز فجایع بزرگ در این سطح گردند اقدام گردد. شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان به نیابت از سوی چند صد هزار مهندس، بار دیگر ضمن ابراز همدردی با سایر آحاد جامعه، به عنوان بازوی فنی دولت و مدیریت شهری برای هر نوع خدمت در جهت منافع عمومی و حفظ سرمایه‏ های ملی و پیشگیری از حوادث مشابه اعلام آمادگی می‏ نماید.