وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز در سنندج  نگران کننده است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان از  ساخت و سازهای سنندج بازدید کرد.

در این بازدید علاوه بر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مدیرکل دفتر فنی استانداری، معاون شهرداری سنندج و نماینده اداره کل راه و شهرسازی، نماینده فرمانداری نیز حضور داشتند.

مهندس امید محمودی با عنوان اینکه آمار و روند ساخت و سازهای غیر مجاز درسنندج نگران کننده است، اعلام داشت: ساخت وسازهاي غيرمجاز نظام مديريت و برنامه ريزي شهري و اجرای طرح تفصیلی را در شهر سنندج و دیگر شهرهای استان تحت الشعاع خود قرار داده است.

رئیس سازمان درباره عوامل ساخت و سازهای غیرمجاز در سنندج افزود: قوانین موجود و ضمانت اجرایی این قوانین، وضعیت شهری سنندج، معیشت مردم، عدم فرهنگ سازی لازم درباره ساخت و سازها و مقررات ملی ساختمان از عواملی هستند که روند تداوم ساخت و سازهای غیرمجاز را تشدید کرده است.

مهندس محمودی  درباره راه حل های موجود درباره این وضعیت نیز افزود: لزوم بازنگری و اصلاح قوانين و مقررات موجود، بهبود عملکرد دستگاه هاي نظارتي ، تغيير ديدگاه در تهيه و تصويب ضوابط طرح هاي شهری، ایجاد بسته های تشویقی و فرهنگی، توازن در توزیع عادلانه امکانات شهری ، افزايش و تسهيل در ارائه وام ساخت مسکن، آموزش و اطلاع رساني همگاني می تواند درباره اصلاح نگرش مردم و روی آوری به ساخت و ساز اصولی مفید واقع شود.

وی همچنین اظهار داشت: مسئولان استان هرچه سریعتر باید با اتخاذ تصمیم ها و ایجاد مکانیزم های لازم از تداوم ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر فنی جلوگیری کنند.