هجدهمین همایش موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران کنفرانس بتن و زلزله برگزار می شود

"مرکز تحقیقات بتن" (متب) ، "دانشگاه علوم و توسعه پایدار آریا" و  انجمن "علمی مهندسی بتن و سازه های بتنی ایران" ، هجدهمین همایش  موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران  کنفرانس بتن و زلزله درروز های 27 و 28 بهمن ماه 1394 برگزار می نمایند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات بتن "متب"  ، این مرکز در راستای برگزاری هجدهمین همایش سالیانه موسسه بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران با "موضوع بتن و زلزله، ارتقای کیفیت ساخت و ساز بتنی  مبتنی بر دستآورد های بازسازی شهر بم برای اجباری و اجرایی کردن سند نظام طرح جامع  استاندارد های بازرسی و کنترل کیفیت واحد های تولیدی مصالح، بتن و کیفیت اجرای ساخت و ساز بنیادین اقدامات ارزنده ای انجام داده است. لزوم استاندارد سازی تولید مصالح، بتن و ساخت و ساز بتنی در کشور را با رعایت استانداردها و ملزومات فرهنکی، اجتماعی و اقتصادی کشور انجام می گیرد. از این جهت تبدیل ساخت و ساز سنتی به سیستم تولید صنعتی ساختمان ناظر بر تمام فعالیت های مرتبط با طراحی، فناوری ها، روش های ساخت وساز و تولید کارخانه ای قطعات و اجزای ساختمانی است. امروزه درباره شهر سازی و شهر نشینی و نیز گردشگری که نشانه ای از دیدگاه آینده نگاری همسو با توسعه پایدار شهرنشینی و گسترش شهر سازی دوران فراصنعتی، خلاق و هوشمند می باشد . از آنجاییکه یکی از دلایل عمده در اتلاف مواد، مصالح، بتن و بطور کلی مصالح ساختمانی بخاطر اجرای روش سنتی سازی است؛ بر این اساس ضرورت اصلاح وضعیت موجود در صنعتی سازی ساخت وساز کشور احساس می شود.

می توان برای رسیدن به اهداف کمی و کیفی برنامه پنجم توسعه و پیاده سازی سیستم تضمین کیفیت اجرای ساخت وساز و صنعتی سازی برای رسیدن به این هدف حرکت نمود تا به نقطه ایده آل نزدیک شد. یکی از دستاوردهای مهم همایش امسال تصویب سند طرح جامع نظام بازرسی و کنترل کیفیت ساخت وساز بتنی در قالب استاندارد مشخصات – ویژگی های بتن آماده، استاندارد شماره 6044 در یکی از سند های 8گانه چشم انداز 20 ساله محور است که به ریاست محترم سازمان ملی استاندارد جهت اجرایی کردن آن تقدیم می گردد که به¬یقین راهگشا و تأثیر گذار خواهد بود.

محور اصلی کنفرانس:

پارادایم فراصنعتی در قلمروی علم، دانش، نوآوری، تکنولوژی بتن و ساخت و ساز بتنی در توسعه پایدار شهرنشنی و شهرسازی فرا صنعتی خلاق و هوشمند در ایران باغ شهر.

*- پارادایم فراصنعتی در ساخت و ساز بتنی برای توسعه شهرنشینی پایدار و شهرهای خلاق و هوشمند

*- پارادایم نوین در بتن آماده و ساخت و ساز بتنی پایدار

*- ویژگی های بتن آماده در توسعه ساخت وساز بتنی پایدار

*- فرآیند تولید و کنترل کیفیت بتن آماده درجهت ساخت وساز بتنی پایدار

*- سیستم بارزسی واحد های تولیدی بتن آماده برای کیفیت ساخت وساز بتنی پایدار

*- نقش بتن های نوین در توسعه پایدار شهرنشینی و شهرسازی خلاق

بخش ها و فعالیت های  هجدهمین  همایش سالیانة موسسة بین‌المللی بتن (ACI)- شاخه ایران به شرح ذیل می باشد:

*برگزاری جشن افتتاحیه با حضور معاونت محترم پژوهشی وزیرمحترم علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت محترم وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، رئیس بنیاد مستضعفان کشور، رئیس بنیاد بتن ایران، معاونت محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاونت محترم شهرسازی و معماری وزیر محترم راه و شهرسازی

 تصویب قطع نامه پیشنهادی استاندارد ویژگی های بتن آماده و بازرسی کنترل کیفیت واحد های تولیدی بتن آماده از طرف مرکز تحقیقات بتن به سازمان ملی استاندارد

   مقاله های رسیده بیش از 80 مقاله علمی و تخصصی

*دریافت درخواست حضور بیش از 170 تیم دانشجویی در مسابقات ملی دانشجویی از65 دانشگاه های سراسر کشور

*دریافت بیش از 20 پایان نامه و معرفی پایان نامه های دانشجویی برای شرکت در مسابقه پایان نامه های  برتر

*برگزاری 10 نوع مسابقات دانشجویی بتن، پل کاغذی و هنر بتنی

*تجلیل از چهر ه های صنعت ساخت و ساز کشور

*تجلیل از استاد برتر

    تجلیل از مقالات برتر

*معرفی پروژه های بتنی برتر سال

*برگزاری کارگاه های تخصصی استارت آپ شرکت CanStructer

  * برگزاری میز گرد تخصصی توسعه پایدار