موفقیت اعضای سازمان در مسابقه طراحی نمازخانه و استراحتگاه ورودی های شهر سنندج

شهرداری سنندج با هدف بهره گیری از ایده های اصیل معماری ودستیابی به طرح های خلاقانه و تفکرات جدید تصمیم دارد نسبت به برگزاری مسابقه در بین اساتید ، دانشجویان و افراد واجد شرایط رشته های معماری،شهرسازی و سایر رشته های مرتبط طراحی نمازخانه و استراحت گاه در سه ورودی شهر سنندج را به مسابقه گذاشت.

بعد از اتمام مهلت ارسال آثار، 16 اثر به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد که تمامی این آثار جهت ارزیابی هیات داوران در دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان به نمایش درآمد.

تمامی آثار توسط هیات داوران متشکل از کیومرث ایراندوست، مهرداد یوسف زمانی و بختیار بهرامی از اعضاء هیئت علمی دانشگاه کردستان و ارسلان طهماسبی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج مورد ارزیابی قرار گرفت.

سه اثر برتر این فراخوان به شرح ذیل اعلام گردید:

 اثر سید صابر زمانی، شاهو عباسی، احمد کتابی و اصغر بیداریان با 297 امتیاز حائز رتبه نخست این فراخوان شد.

سیدصابر زمانی (عضو پروانە دار نظام مهندسی ساختمان استان کردستان، کارشناسی ارشد مهندسی معماری)، شاهو عباسی(عضو پروانەدار نظام مهندسی ساختمان استان کردستان، کارشناسی ارشد مهندسی ‌معماری و پژوهشگر دکتری تخصصی معماری می باشند.

همچنین اثر سینا آرمان 274 امتیاز رتبه دوم و اثر فرزانه فتحی و شیرکو فتحیان با 204 امتیاز رتبه سوم این فراخوان را کسب کرد.

هیات داوران آثار برتر را براساس معیارهای نظیر توجه به فرهنگ و معماری بومی، ایجاد یک اثر برجسته، ماندگار، بدیع و خلاق، نوآوری، خلاقیت و نماهای زیبا و اثرگذار، رعایت ملاحظات زیست محیطی و انرژی اقلیمی، برخورداری از ویژگی‌های فنی و اقتصادی بهینه، همخوانی با زمینه، مصالح بوم آور و رعایت شرایط نحوه ارائه آثار انتخاب کردند.