عضو نظام مهندسی کردستان شهردار سنندج شد

در جلسه شورای اسلامی سنندج ، مهندس لقمان حیدری با کسب 9 رای موافق بعنوان سرپرست جدید شهرداری سنندج انتخاب شد.

مراسم تودیع و معارفه شهردار سنندج مهندس لقمان حیدری دارای مدرک کارشناسی عمران و عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان شامگاه سهشنبه (24 آذر) با حضور مدیران شهرداری سنندج، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار سابق و سرپرست جدید شهرداری سنندج و همچنین خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهرداری مرکزی سنندج برگزار شد.
از سوابق اجرایی وی می توان به معاون فنی وعمرانی ،مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان کردستان , مدیر مرکز مطالعات وپژوهش شهرداری، مدیر شهرداری مناطق یک ودو نام اشاره کرد.

 


"مهندس لقمان حیدری" سرپرست جدید شهرداری سنندج در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات 27 ماهه "کامیاب شادمان" شهردار سابق سنندج، گفت: تصمیم شورای شهر سنندج بر اساس وظیفه ذاتی خود بر آن بود تا بنده به عنوان سرپرست شهرداری سنندج انتخاب شوم.
وی با اشاره به زحمات شهردار سابق سنندج، اظهار کرد: شادمان یکی از نیروهای خدوم و زحمت کش بدنه شهرداری بوده و هست که در مدت تصدی‌گری وی در منصب شهردار سنندج زحمات بسیاری را بیمنت برای شهر سنندج، شهروندان و مجموعه شهرداری متقبل شده است.
سرپرست جدید شهرداری سنندج افزود: متاسفانه دوران مدیریت شادمان مصادف با بحران مالی در شهرداری و کشور بود و بیپولی، کمبود اعتبار و کند شدن پروژههای عمرانی کار را بر وی سخت کرد.
حیدری اذعان کرد: متاسفانه مجموعه شهرداری بانک اطلاعاتی ضعیفی دارد و این موضوع تصمیمگیری دقیق و صحیح را از مدیران مجموعه و به ویژه شهردار گرفته است.
وی تاکید کرد: مجموعه شهرداری سنندج یک تیم بوده و این تیم همواره در کنار هم و در راستای بهبود مدیریت شهری و رفع مشکلات حرکت خواهد کرد.
در پایان سخنان حیدری، حکم مسئولیت سرپرست شهرداری سنندج توسط "سید کمال حسینی" یکی از اعضای شورای شهر سنندج خوانده و به وی اعطا گردید.

 

انتخاب سرپرست جدید پس از جلسه استیضاح مهندس شادمان شهردار سابق صورت گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در جلسه استیضاح شهردار سابق گفت : براساس ماده 73 قانون شوراها اگر یکی از اعضا ء شورا به عملکرد شهرداری انتقادی داشته باشد در قالب تذکر، طرح سوال و استیضاح موضوع پیگیری می شود.
دکتر غریب سجادی بیان کرد : در راستای تذکرات شفاهی وکتبی طرح سوال از شهردار مطرح ودر جلسه هفته گذشته شهردار هم به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
وی اظهار داشت : با توجه به اینکه یک سوم از اعضاء شورا ازپاسخهای شهردار قانع نشدند طرح استیضاح شهردار امروز برگزارشد.
سجادی گفت : امیدواریم با تصمیم مدبرانه بتوانیم موجبات خدمات رسانی شایسته به شهروندان را فراهم نمایم.
در ادامه این جلسه رای گیری برای ابقا ویا عزل شهردار برگزار شد که در پایان مهندس کامیاب شادمان با 9رای مخالف و4 رای موافق از سمت شهردارسنندج کنار گذاشته شد.