رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کردستان: عده ای با اظهارنظر غیر متخصصانه در حق سازمان و جامعه اجحاف می کنند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در رابطه با سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: طی روزهای اخیر بخصوص پس از وقوع زلزله 3. 7 ریشتری استان کرمانشاه بیش از هر زمانی دیگری در جامعه بحث از  مسکن و استحکام بنا، مهندس و سازمان نظام مهندسی ساختمان و... می شود که در این فضا نیز بعضا شاهد قضاوت ها و اظهارنظرهای غیرکارشناسی در این حوزه می باشیم. متاسفانه پس از هر اتفاقی بلافاصله بجای کار کارشناسی و اصولی و درپیش گرفتن روند منطقی و اصولی  بدنبال تبرئه خود،  پیدا کردن مقصر و یا گاها گرفتار توهم دانایی و دخالت در اموری که هیچ سررشته ای درآن نداریم، می گردیم.

مهندس امید محمودی افزود: شکی نیست که برخی هنوز قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را مطالعه ننموده و در واقع اطلاع صحیحی از وظایف این سازمان، حوزه اختیارات و مسئولیت های آن ندارند و با اظهارات خود در نهادهای تصمیم گیر و مهمی همچون مجلس شورای اسلامی در حق این سازمان اجحاف می کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود درباره جایگاه مجلس شورای اسلامی و اهمیت و حساسیت این تریبون نیز گفت: همانگونه که همه واقفیم مجلس در نظام های مردم سالار از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانونگذاری ها، برنامه ریزی ها است تا جایی که آن را خانه ملت نامیده اند؛ هرگونه کوتاهی صدمات بزرگی بر پیکر جامعه و توسعه آن به بار خواهد آورد.

وی در خصوص اظهارات آقای رضایی نماینده محترم مردم شریف خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: هیچ کس انتظار ندارد یک فرد بر کلیه امور و تخصص ها احاطه داشته باشد اما این انتظار که حلقه ای از مشاوران متخصص در حوزه های مختلف در کنار نماینده مجلس باشند، منطقی و ضروری به نظر می رسد.

مهندس محمودی در پایان پیشنهاد نمود تا جناب آقای رضایی نماینده محترم با کسب مشاوره از مهندسین زبده و متخصص حوزه انتخابیه خود در جهت تصمیمات عمرانی مطلوب استفاده نماید که امید است بازخوردی مناسب در جهت  توسعه عمرانی حوزه انتخابیه خود و کشور را نیز در پی داشته باشد .