توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان کردستان/  اولین همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ساختمان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان اولین همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ساختمان با حضور اعضای سازمان در سالن ایثار سنندج برگزار شد.

دکتر محمدصدیق ثابتی رئیس سازمان نظام مهندسی کردستان در آئین افتتاحیه این همایش ضمن برشمردن ضرورت های برگزاری این همایش، اظهار داشت: با مرور زمین لرزه های به وقوع پیوسته طی یک صد سال اخیر و خسارت های ناشی از این زمین لرزه ها در کشور  لزم توجه همه جانبه بخصوص جامعه مهندسی کشور را به این امر دوچندان می کند.

وی با عنوان اینکه  زلزله به خودی خود خطری به دنبال ندارد،  افزود: به دلیل تخریب ساختمان های غیرمقاوم ناشی از وقوع این پدیده جان هزاران انسان به خطر می افتد که می توان با اتخاذ تدابیری این خسارات را به حداقل رساند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته مقاوم سازی در سازمان بعنوان یکی از استان های پیشرو در این حوزه نشان از توجه ویژه نظام مهندسی کردستان به این مقوله توصیف کرد.

مهندس جمشید کرمی دبیر علمی همایش نیز ضمن تقدیر از همکاری واحدهای مختلف سازمان به ارائه سخنرانی درباره مبانی مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ساختمان پرداخت.

دکتر بابک نصرالله بیگی به عنوان سخنران ویژه این همایش سخنانی در رابطه با بهسازی لرزه ای ساختمانهای بنایی– ضرورت ها، چالش ها و راهکارها ارائه نمود.

در ادامه این همایش مطالبی در رابطه با روشهای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ساختمانهای فولادی و بتنی توسط مهندس یدالله محمدی، مدل سازی و روشهای تحلیل در بهسازی لرزه ای سازه ها توسط دکتر سالار منیعی، تجارب اجرای مقاوم سازی و چالش های پیش رو در استان با ارائه مهندس آزاد فائز ارائه گردید که مورد استقبال شرکت کنندگان در این همایش قرار گرفت.

بهسازی لرزه ای ساختمان– تاریخچه، دانش روز و چشم انداز آینده عنوان سخنرانی ویژه دکتر عبدالرضا سروقد مقدم از اساتید برجسته کشوری در این همایش بود.

در پایان همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ساختمان پانلی با حضور دکتر ثابتی، دکتر هوشنگ دباغ و مهندس مهدی حسام شریعتی و مهندس بهرام رضاطلبی و دکتر نصراله بیگی و مهندس کمانگر برگزار گردید.

در حاشیه این همایش هم نمایشگاهی از  آخرین دستاوردها و تکنولوژی های نوین مقاوم سازی هم برپا شد.