تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با شهرداری بانه

هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با شهردار و شورای شهر بانه دیدار کردند.

در این دیدار مهندس امید محمودی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان کردستان ضمن تقدیر از شهردار و شورای شهر بانه برای همکاری با سازمان و دفتر نمایندگی بانه اعلام داشت: همکاری شهرداری و سازمان می تواند تبعات مثبت و ارزنده ای برای شهروندان و فضای شهری بخصوص در بانه بوجود آورد که سازمان نیز در این راستا از هرنوع همکاری با مجموعه شهرداری و شورای شهر بانه استقبال می کند.

وی با اشاره به وضعیت ساخت و سازهای استان و شهر بانه نیز اظهار داشت: هرچند که طی دودهه اخیر شاهد ارتقای کیفیت ساخت و سازها بوده ایم اما همچنان با پدیده ی ساخت و ساز غیر مجاز، بافت فرسوده و  ... روبرو هستیم که این امر امنیت شهروندان و سرمایه های ملی را به مخاطره می اندازد و لازمه چاره اندیشی و اتخاذ تدابیر عاقلانه در این رابطه از جانب مسئولین ذیربط هستیم.

وی آمادگی سازمان را با مجموعه های ذیربط برای بسط و  توسعه فرهنگ ساخت و ساز مجاز در شهرهای استان اعلام داشت.

در این دیدار نیز شهردار بانه ضمن اعلام اقدامات انجام شده مجموعه شهرداری و شورای شهر در رابطه با ساخت و ساز مجاز و اصولی از عزم این مجموعه برای تداوم این امر مهم خبر داد.

وریا وثوقی با اشاره به  تدوین تفاهم نامه ی همکاری شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان و ایجاد بسته های تشویقی و ترویجی برای ساخت و ساز اصولی افزود: بزودی این تفاهم نامه امضا و به مرحله اجرا خواهد رسید.