با جدّیت تمام از دستاوردهای سازمان مراقبت و صیانت نماییم

به نام پروردگار هستی بخش

پنجم اسفند ماه که به نام افتخارآفرین یکی از نوابغ کم نظیر این سرزمین، یعنی حکیم فرزانه « خواجه نصیرالدین طوسی » مزیّن گردیده و "روز مهندسی" نام دارد را به محضر مهندسان گرانقدر و بویژه اعضاء محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان تبریک عرض نموده و در مقطع حساس کنونی، چند موضوع را خدمت همکاران ارجمندم یادآوری می‌نمایم:

1. مهندسان بعنوان بخشی از نخبگان جامعه، قطعاً ضرورت شرکت در انتخابات هفتم اسفند ماه جاری را درک نموده و دعوت از دیگر طبقات، در هر چه پرشکوه‌تر برگزار نمودن این انتخابات را، وظیفه ملی خود می‌دانند.

2. بررسی های بعمل آمده نشان می‌دهد که سازمانهای نظام مهندسی ساختمان با کمک و پشتیبانی مسئولین محلی و بخصوص شهرداری های سراسر کشور طی دو دهه اخیر، توفیق یافته‌اند تا مقررات ملی ساختمان را بطور نسبی در تمامی شهرها ترویج نموده و به دست مهندسان متعهد، عملیاتی نمایند. از همه همکاران در سراسر کشور درخواست می‌نمایم تا در معرفی دستاوردهای سازمان، به مردم و مسئولین غفلت نورزیده و نسبت به آن حساس باشند

3. سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در ادامه فعالیت‌های گذشته باید بر تلاش خود در جهت سپردن مسئولیت ساخت و ساز به اشخاص ذیصلاح و دارای کارنامه حرفه‌ای روشن، بیفزایند و در جلوگیری از مداخله اشخاص فاقد صلاحیت حرفه‌ای، لحظه‌ای تردید نکنند و در این راستا، از عملیاتی نمودن نظارت کارگاهی به عنوان یک شغل تمام وقت حرفه مهندسی که قطعاً منافع سازندگان، منافع بهره‌برداران و منافع ملی را در حوزه ساخت و ساز تأمین و تضمین می‌نماید حمایت کنند.

4. در ماههای اخیر، افرادی با انگیزه‌های نامعلوم، با درشت‌نمایی مشکلات و نواقص اداری- اجرایی سازمانهای نظام مهندسی، سعی در خدشه‌دار کردن عملکرد بزرگترین تشکل حرفه‌ای- مهندسی کشور نموده‌اند. از همه عزیزان انتظار دارم تا با توکل بر خداوند متعال، در جهت منافع ملی، با جدّیت تمام از دستاوردهای این سازمان مراقبت و صیانت نموده و البته نواقص موجود را برطرف سازند.

سلامت و توفیق همگان را از پیشگاه پروردگار سبحان مسئلت می‌نمایم.

                                                اکبر ترکان

                           رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان