بازیکن 11 ساله کردستانی امید آینده فوتبال ایران


یادگار رستمی دانش آموز کردستانی در قالب تیم آکادمی کیا طی روزهای یکم تا چهارم خرداد ماه در رقابت های بین المللی دانش آموزی اتریش اعزام شد و با ارائه بازی های قابل قبول به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد.

مهدوی کیا درباره این مهاجم مریوانی گفته است که مثل او نیامده و فقط باید مواظب باشد که مغرور نشود. اگر یادگار مواظب خودش باشد می تواند بهترین فوروارد ایران شود.

یادگار توجه مربیان داخلی و خارجی را با استعداد ویژه به خود جلب کرده است.

این بازیکن 11 ساله لقب مسی آینده آسیا لقب گرفته است.

در این رقابت ها تیم فوتبال آکادمی کیا (تیم فوتبال دانش آموزی زیر 11 سال) که برای حضور در تورنمنت کوردیال کاپ راهی اتریش شده بود، با شکست مقابل مونیخ 1860 در ضربات پنالتی قهرمانی این مسابقات را از دست داد.

دانش‌آموزان زیر 11 سال کشورمان در گروهDتورنمنت کوردیال کاپ با تیم‌های آلمانی وریگس، اونتر هاخینگ و بایرن مونیخ، تیم کاپا یونایتد فنلاند و بزیرکساواهی اتریش همگروه بودند که با چهار پیروزی و کسب یک تساوی به عنوان تیم نخست به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کردند.

در مرحله حذفی این رقابت‌ها تیم فوتبال آکادمی کیا نیز ویدتون مجارستان، اشتوتگارت و بایرلورکوزن آلمان را از پیش رو برداشتند و راهی دیدار نهایی شدند و در فینال تیم مونیخ 1860 حریف تیم فوتبال آکادمی کیا بود که این دیدار در جریان بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید ، اما دانش‌آموزان زیر 11 سال کشورمان در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 4 شکست خوردند و نایب قهرمان رقابت های بین المللی دانش آموزی اتریش شدند.

در پایان این مسابقات یادگار رستمی دانش آموز کردستانی تیم فوتبال دانش آموزی ایران با ١٤ گل زده آقای گل و بهترین بازیکن جام معرفی شد.

رستمی مدت سه سال است که فوتبال را از مدارس ابتدائی روستای ساوجی و شهرستان مریوان آغاز کرده و تمرینات تکنیکی و تاکتیکی را زیر نظر مربیان خود وریا رستمی و امید ادمن انجام داده است.

 استقبال کردستانی ها از یادگار رستمی ؛ نابغه ی فوتبال ایران
  
 استقبال کردستانی ها از یادگار رستمی ؛ نابغه ی فوتبال ایران