آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، سیدامجد افصحی اظهار کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم پنجشنبه ١٠ اسفندماه سال جاری با مشارکت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور برگزار می شود.
وی مهلت ثبت نام دراین آزمون را تا ٣٠ دی از طریق پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir عنوان کرد و افزود: آزمون قرآن و مفاهیم با همکاری و مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود.
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، با بیان این که این آزمون در چهار موضوع شامل حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل ‌بیت (ع) و انس با قرآن کریم و ٢٦ رشته برگزار می‌شود. اضافه کرد: آزمون کتبی تمامی رشته ها پنج شنبه (١٠ اسفند) و آزمون الکترونیکی درک معنا و تدبر در قرآن شنبه (١٢ اسفند) برگزار می شود.
افصحی، از ثبت نام یک هزار و ١٠٠ نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان خبر داد و گفت: بیشترین تعداد شرکت کنندگان از شهر سنندج هستند.
وی با اشاره به استقبال خوب مردم استان از این آزمون عنوان کرد: ثبت نام علاقه مندان به کلام وحی در این دوره از رشد ٢ برابری نسبت به سال گذشته برخوردار است که پیش بینی می شود در آخرین روزهای ثبت نام تعداد شرکت کنندگان نیز بیشتر شود.
افصحی، هدف از برگزاری این آزمون را تقویت و انسجام برنامه ها و فعالیت های سازمان ها و نهادهای قرآنی، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه، استانداردسازی و جهت دهی آموزش های قرآن و عترت در مؤسسات قرآنی، معرفی و شناسایی نخبگان و استعدادهای قرآنی و بروز رسانی بانک جامع اطلاعات قرآنی در رشته هیا مختلف دانست.