پیش نویس لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی پس از بررسی طرح جمع بندی بودجه 97 بررسی می شود به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی مهندس رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ، با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی به مجلس نرسیده است، گفت: پیش نویس این لایحه اکنون به هیات دولت رسیده و زمان ارجاع آن به مجلس هنوز معلوم نیست.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، با تاکید بر اینکه باید پیش نویس مذکور مراحل مقدماتی را در هیات دولت طی کرده و به تصویب نهایی برسد، افزود: با توجه به زمان بر بودن این موضوع و همچنین اذعان برخی کارشناسان امر در خصوص اینکه پیش نویس لایحه اصلاح قانون مهندسی منطبق با نیازهای جامعه نیست بررسی آن در مجلس فعلا انجام نمی شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، با بیان اینکه طرح کمیسیون عمران مجلس در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی پس از بررسی لایحه بودجه 97 کل کشور در مجلس بررسی خواهد شد، تصریح کرد: عدم استقبال از لایحه پیشنهادی دولت یکی از مهم ترین انگیزه ها برای ورود به طرح تهیه شده در مجلس است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، ادامه داد: قطعا رابطه نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی بر اساس تشکیلاتی است که در برخی حوزه ها با هم کار مشترک انجام می دهند.