عضو هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی کردستان:مصوبات کمیته سیما و منظر شهری سنندج ساماندهی و اجرا می شود


مهندس ابراهیم حمزه زاده عضو معمار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان از تلاش های گسترده سازمان و گروه معماری برای ساماندهی و اجرای مصوبات کمیته سیما و منظر شهری سنندج خبر داد.

مهندس حمزه زاده در نشست ابلاغیه مصوبات کمیته سیما و منظر شهری که توسط گروه تخصصی معماری در سازمان نظام مهندسی کردستان برگزار شد اعلام داشت: این کمیته در راستای حفظ و صیانت از هویت بومی، ایرانی و اسلامی و ساماندهی سیما و منظر شهری و ضرورت بهره گیری از تدابیر و ابزارهای لازم در فرایند هدایت، کنترل و اجرای طرح های نمای ساختمانها ، تاکید و توجه بر کیفیت های محیطی در شهر سنندج تشکیل شده است.

وی در ادامه تصویب و تشکیل کارگروه سیما و منظر شهری سنندج را در جهت اجرای مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و در خصوص ارتقای کیفی سیما و منظر شهری مصوبه 25 آذر 87 و تقویت همکاری شهرداری و سازمان نظام مهندسی در زمینه کنترل و اجرا و تسریع در امر بررسی طرح ها و شکل گیری یک چارچوب واحد در بررسی طرح ها توصیف کرد.

وی افزود: نمایندگان ارگان های  معاونت شهرسازی و مرکز مطالعات شهرداری سنندج، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و دفتر فنی استانداری اعضای این کمیته را تشکیل می دهند.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی کردستان تاکید کرد: دستور العمل آماده شده در هفت ماده و پنج تبصره برای کلیه شهرداری های مناطق سنندج و دفاتر مهندسی لازم الاجرا شده است.