ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در سنندج آغاز شد

ششمين کنفرانس ملی مديريت منابع آب ايران صبح امروز چهارشنبه با حضور جمع زيادی از مسئولان کشوری و استانی در تالار مولوی دانشگاه کردستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان به نقل از ايرنا، مدير مرکز پژوهشي علوم و مهندسي آب دانشگاه کردستان در آيين آغاز بکار اين همايش گفت: فراخوان اين کنفرانس از آبان سال گذشته از طريق پوستر، وب سايت، پيامک و ايميل و حتي در قالب نامه هايي در تمام مراکز دانشگاهي، تحقيقاتي و سازمان هاي اجرايي کشور منتشر شد.

 

پرويز فتحي با اشاره به ارسال 420 مقاله به دبيرخانه اين همايش ملي افزود: پس از داوري آثار 226 مقاله از اين تعداد براي ارائه به صورت پوستر و 124 مقاله از اين تعداد نيز براي ارائه به صورت سخنراني در اين کنفرانس پذيرفته شد.

 

دبير علمي ششمين کنفرانس ملي مديريت منابع آب ايران اظهار کرد: اکثر مراکز دانشگاهي، تحقيقاتي، سازمان هاي اجرايي و شرکت هاي مهندسين مشاور درگير در پروژه هاي آبي با ارسال مقالاتي در اين کنفرانس ملي حضور دارند.

 

وي به اهداف اين کنفرانس ملي نيز اشاره کرد و افزود: جلب توجه مسئولان کشور به اهميت منابع آب و لزوم توجه به بحران هاي آب در سال هاي اخير و ارائه راهکارهاي اساسي و مديريت بهينه منابع آب در بخش هاي مختلف مصرف در کشور از جمله اهداف اين کنفرانس است.

 

فتحي ايجاد فضاي تعامل و هم انديشي علمي بين محققان و انديشمندان در حوزه هاي مختلف مهندسي آب و ارائه آخرين دستاوردهاي علمي محققان در عرصه هاي مختلف مهندسي آب را از ديگر اهداف اين کنفرانس ملي ذکر کرد.

 

مدير مرکز پژوهشي علوم و مهندسي آب دانشگاه کردستان در ادامه اظهار کرد: مقالات برتر ارائه شده به اين کنفرانس ملي، در نشريه علمي پژوهشي تحقيقات منابع آب ايران چاپ خواهد شد.

 

به گفته وي براي داوري مقالات ارسالي به اين کنفرانس ملي از اعضاي هيات علمي مراکز دانشگاهي و تحقيقاتي سراسر کشور استفاده شده است.

ششمين کنفرانس ملي مديريت منابع آب ايران به همت دانشگاه کردستان و انجمن علوم و مهندسي آب ايران و همکاري وزارت نيرو، وزارت جهاد کشاورزي، سازمان حفاظت محيط زيست، استانداري، سازمان مديريت و برنامه ريزي، شرکت آب منطقه اي استان هاي کردستان و کرمانشاه، يکم تا سوم ارديبهشت سال جاري در دانشگاه کردستان در جريان است.