بازبيني زمان دوره مسئوليت بازرسي گاز

 

زمان دوره مسئوليت بازرسي گاز مشخص مي‌شود

 

روابط عمومي: رئيس گروه تخصصي مکانيک شوراي مرکزي ابراز داشت: با توجه به اينکه زمان و عمر مصالح مدت خاصي دارد تلاش مي‌کنيم که زمان دوره مسئوليت بازرسي گاز را تعريف کنيم چرا که امروز شرايط به گونه‌اي است که انتظارات از مهندسان بيش از حد معمول است. 

 

مهندس علي نيا، عنوان کرد: در مباحث هفدهم، مبحث دوم و مباحثي همانند ناظر هماهنگ کننده نيازمند تغييرات و بازنگري جدي هستيم و معتقديم نبايد ناظر هماهنگ کننده را به مهندسان عمران و معماري محدود کرد و انتظار داريم ناظر هماهنگ کننده از مهندسان چهار رشته باشند. 

 

بيش از ?? هزار مهندس مکانيک در کشور داريم

 

رئيس گروه تخصصي مکانيک شوراي مرکزي، با اشاره به پيگيري‌هاي لازم در زمينه اجرايي شدن مبحث ?? اظهار داشت: بيش از ?? هزار مهندس مکانيک در کشور داريم که ?? درصد آنان شرايط کار لازم را ندارند و از حداقل دريافتي برخوردار نيستند و بيشتر موضوعات مبحث ?? به مهندسان مکانيک باز مي‌گردد که اين مبحث در سالهاي گذشته تدوين شده اما متاسفانه شيوه نامه‌هاي اجرايي آن در وزارتخانه‌هاي مربوطه تهيه و تدوين نشده است.

 

کمتر از ?? درصد استان‌ها شيوه نامه بازرسي آب و فاضلاب را اجرايي کردند

 

وي به اجرايي شدن موضوع بازرسي آب فاضلاب اشاره کرد و ابراز داشت: وزير نيرو طي نامه‌اي به استان‌ها بر اجرايي شدن شيوه نامه بازرسي آب و فاضلاب تاکيد داشتند که متاسفانه کمتر از ?? درصد استان‌ها آن را اجرايي کرده‌اند و علارغم اينکه سازوکار‌ها و مراحل اداري در اين زمينه طي شده است نيازمند همکاري بيشتر استان‌ها در اين خصوص هستيم. 

 

به گزارش روابط عمومي قم، وي بيان داشت: در زمينه آسانسور نيز مشکلات بسياري وجود دارد ودر حال حاضر در تهران هر روز ?? حادثه در اين زمينه رخ مي‌دهد که متاسفانه اداره استاندارد که وظيفه ارتقاء ايمني در جامعه را بر عهده دارد همکاري لازم در اين خصوص را ندارد و صدور گواهينامه‌هاي استاندارد در اين زمينه تنها به ?? شرکت داده شده است. 

 

مهندس علي نيا، گفت: همسان سازي قيمت‌ها از دغدغه‌هاي گروه‌هاي تخصصي مکانيک استان‌ها است که در سالهاي گذشته تعرفه برق و مکانيک را همسان ديده‌ايم که امروز با توجه به مسئوليت و حجم کاري بالاي مهندسين مکانيک بايد در اين خصوص بازنگري شود که اين بازنگري تعرفه در زمينه بازرسي گاز در برخي استان‌ها صورت گرفته است. 

 

رئيس گروه تخصصي مکانيک شوراي مرکزي، ادامه داد: در زمينه بازرسي گاز و خدمات مهندسي طراحي و نظارت تاسيسات مکانيکي حداقل قيمت را داريم و دريافتي و حق الزحمه مهندسين با توجه به اينکه بازرسي‌هاي چندين مرتبه‌اي را دارند؛ متناسب با مسئوليت آن‌ها نيست.

 

پابه قيمت بازرسي گاز به حداقل دريافتي کار‌شناس دادگستري نزديک شود

 

مهندس علي نيا، بيان داشت: با توجه به مسئوليتي که در حوزه بازرسي گاز وجود دارد انتظار داريم پايه قيمت بازرسي گاز به حداقل دريافتي کار‌شناس دادگستري نزديک شود و دريافتي مهندسان مکانيک امروز درشان آنان نيست که بحث حداقل دريافتي را براي بازرسان گاز پيگيري خواهيم کرد. 

 

وي گفت: امروز تمام مسئوليت‌ها در حوزه بازرسي گاز بر عهده مهندسين مکانيک است در صورتي که مهندسان مکانيک در حين اجراي ساختمان دخالتي ندارند و مهندسين معمار و عمران بايد در اين زمينه توجهات لازم را داشته باشند که اميدواريم با تشکيل کارگروهي؛ مهندسان معمار و عمران نيز مسئوليتي را بر عهده بگيرند. 

 

رئيس گروه تخصصي مکانيک شوراي مرکزي، بيان داشت: در زمينه مميزي انرژي نيز بايد بپذيريم که امروز ?? ميليارد دلار در زمينه صنعت ساخت وساز در کشور هزينه مي‌شود و ما اعتقاد داريم که ?? درصد مصرف انرژي در حوزه ساختمان است که با صرفه جويي مي‌توانيم تا ??درصد بهينه سازي کنيم که در اين صورت منابع انرژي کشور مديريت خواهد شد.