استقبال سازمان از نامە مهندس خرم/ بیش از ده سال از تاسیس صندوق حمایت از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کردستان می گذرد استقبال سازمان از نامە مهندس خرم/
بیش از ده سال از تاسیس صندوق حمایت از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کردستان می گذرد


مهندس فریبرز خلیل اللهی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با اشاره به نامه مهم مهندس خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در رابطه با ضرورت تاسیس حسابی بانکی جهت کمک به اعضای سازمان در مواقع بحرانی اعلام داشت: سازمان نظام مهندسی کردستان بیش از ده سال است که صندوقی را تحت عنوان صندوق حمایت از اعضای خود تاسیس نموده است.
وی در این رابطه اظهار داشت: موجودی صندوق حمایت از اعضای نظام مهندسی ساختمان کردستان را اختصاص یک در صد از کارکرد ریالی اعضای استان تامین می کند.
مهندس خلیل اللهی حمایت از اعضا در مواقع بحرانی ، بیماری و مشکلات مالی، حمایت از خانواده مهندسین متوفی، ارائه وام های ضروري بدون کارمزد به اعضا و همچنین در حد وسع کمک به افراد و موسسات خیریه استان، کمک مالی به آسیب دیدگان بلایای طبیعی و انسانی در کشور و علی الخصوص استان، فلسفه وجودی تشکیل این صندوق است.
کمک های صندوق به خانواده مهندسین متوفی و آسیب دیده، تعیین مستمری بە افراد دارای شرایط خاص، کمک های مالی به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه، سیل لرستان، سیستان و بلوچستان، آوارگان شنگال کردستان عراق، کمک به موسسات خیریه فعال در استان، کمک هزینە ازدواج، ارائه کمک های بلاعوض و وام به اعضا و آخرین مورد آن کمک سە میلیاردی بە بحران ویروس کرونا در استان توسط سازمان که صد میلیارد آن توسط این صندوق تامین گردید، گوشه کوچکی از فعالیت این صندوق بشمار می آید.
وی افزود: ضروریست استان های کشور با لبیک به پیشنهاد رياست سازمان در تاسیس صندوق هایی همچون صندوق حمایت از اعضای سازمان کردستان اقدام نمایند.
رئیس سازمان در پایان افزود: سازمان آمادگی خود را جهت انتقال تجربیات خود در این زمینه به استان های دیگر را اعلام می دارد.